Spoločnosť I.D.C. Praha bola založená v roku 1993 ako spoločnosť s ručením obmedzeným. V januári 1999 sa I.D.C. Praha, s.r.o transformovala na akciovú spoločnosť so zámerom budovať silnú, zdravú a stabilnú spoločnosť predstavujúcu solídneho a spoľahlivého partnera s obchodno-marketingovým pohľadom pre potreby a požiadavky zákazníka. 

Je dcérskou spoločnosťou I.D.C. Holding, a.s. so sídlom v Bratislave. Prostredníctvom marketingového oddelenia a obchodného tímu zabezpečuje I.D.C. Praha, a.s. obchodno - marketingové služby. Spolu s externým dodávateľom poskytuje kompletné logistické služby svojim zákazníkom.

I.D.C. Praha, a.s. je výhradným dovozcom trvanlivého pečiva a cukroviniek do Českej republiky, ktoré sú výrabané v materskej spoločnosti I.D.C. Holding, a.s. V trvanlivom pečive ponúka pestrý sortiment oblátok, sušienok, perníkov a piškót značky Sedita, ktorá je stabilnou dvojkou na českom trhu. Najsilnejšími pečivárenskými značkami sú Mila, Horalky, Tatranky, Kávenky a Lina. I.D.C. Praha, a.s. pod značkou Ela ponúka sortiment trvanlivého pečiva určený pre diabetikov. Portfólio cukroviniek je prezentované pod značkami Figaro (tradičné tvrdé bonbóny, karamely a sezónne čokoládové cukrovinky) a Verbena (bylinkové furé).

I.D.C. Praha, a.s. spolupracuje s väčšinou maloobchodných a veľkoobchodných sietí Kaufland, Tesco, Makro, Ahold, Penny Market, Plus.