Vianočné trhy pomoci zlepšili sviatky chorým deťom

Pre mnohých z nás sú Vianoce symbolom radosti, pokoja, štedrosti a obdarúvania sa. Osud však nerozdáva len dobré karty, a preto sme sa rozhodli po  prvýkrát v našej spoločnosti zorganizovať charitatívnu akciu s názvom Vianočné trhy pomoci pre tých, ktorí pomoc potrebujú ale sami si ju nedokážu zaobstarať. 

Kúpa ručne vyrábaných vianočných dekorácií, oblátok, orechov, medu či rôznych ozdôb od našich kolegov nie len potešila ich nových majiteľov, ale vyzbierané peniaze putovali na účty trom organizáciám, ktoré sa venujú hendikepovaným deťom.

Utŕžená finančná čiastka z predaja, ale aj príspevky za vianočnú kapustnicu, punč či vianočné pečivo doplnil náš generálny riaditeľ Roman Ježo na konečnú sumu 3 300 eur a boli rozdelené medzi tri občianske združenia rovným dielom.

Ktoré občianske združenia boli obdarované?

·         OZ Bzučko  pomoc telesne a mentálne postihnutým deťom a ich rodinám, najmä Romanke, ktorá trpí detskou mozgovou obrnou

·         OZ Na trati  hlavným cieľom OZ je prevádzkovať denné centrum pre autistické deti v Hrnčiarovciach nad Parnou s rovnakým názvom Na trati

·         OZ Pomoc zo srdca  pomoc rodinám s autistickými deťmi – podporili sme priamo Ľuboša z Jablonca.

 

 

 

Rada by som uviedla, že som nesmierne hrdá na našich zamestnancov. V čase, keď nik nemá peňazí nazvyš a situácia je neistá, podarila sa nám všetkým spoločne úžasná vec. Okrem vianočných ozdôb, ktoré si naši kolegovia zakúpili na tejto krásne akcii, ich bude určite hriať aj dobrý pocit z pomoci, ktorú poskytli deťom, ktoré ju potrebujú v živote o čosi viac. Všetkým vám aj touto cestou ďakujem a verím, že sme týmto spoločne položili základy  novej vianočnej tradície.