Slovenskosť nás baví

To bola idea, ktorú sprítomnili a zažili zamestnanci najväčšieho výrobcu trvanlivého pečiva a cukroviniek spoločnosti I.D.C. Holding, a.s.  so svojimi blízkymi v poslednú májovú sobotu. Návrat k slovenským tradíciám ako aj ich vzťah k firme sa prejavili a tento, v poradí už 17. ročník Dňa IDC sa vyznamenal rekordnou účasťou takmer 2 000 účastníkov. 

Mnohí zamestnanci so svojimi deťmi, manželmi či vnúčatami oblečení v slovenských krojoch,  zavítalo na akciu, na ktorej sa tradície snúbili terajškom.

Pestrý kolorit a slávnostné pocity prenikali do celého ovzdušia. Zamestnanci, mamičky a oteckovia so svojimi drobčatami i školákmi, dospelí synovia, nevesty, zaťovia a dedkovia, vnúčence, celé rodiny. Vyžarovala z nich radosť, dobroprajnosť a potešenie z nových stretnutí s priateľmi, susedmi, známymi, bývalými kolegami. Slovensko, to sú mestá a obce, zvyklosti a charakter ľudí. To je aj ľudová hudba, vedátori, majstri svojho remesla.

Defilé zamestnancov v krojoch jednotlivých obcí a regiónov dokonale priblížilo nosnú myšlienku usporiadateľov celého podujatia. Vzácnosťou boli aj piesne zaspievané v tradičnom nárečí, z regiónu odkiaľ pochádzajú. V programe nechýbali ani už tradičné súťaže vo varení gulášu a  program pre deti. Rozprávkové postavičky Maťko a Kubko, vystúpenie folklórnych skupín, prehliadka ľudových remesiel spojená s výrobou vlastných výrobkov, ktoré si mohli zamestnanci vziať so sebou ako suvenír, spomienku na skvelý deň.

Súčasťou dňa bola aj tradičná súťaž vo varení gulášu a tombola s hodnotnými cenami.

Celodenný festival slovenskosti, ľudovej zručnosti a skvelej atmosféry Dňa IDC vyvrcholil koncertom Samuela Tomečka a skupiny „Milujem Slovensko Band“, ktorá roztancovala a rozospievala slovenskými hitmi deti, mladých ale aj starších účastníkov.

Video z akcie môžete vidieť tu:   https://youtu.be/H1n2KZNbfMc