Sladký štart nového školského roka

Včera bol veľký deň! Prvý deň v škole je zážitkom predovšetkým pre prváčikov, ktorí do školských lavíc sadajú prvýkrát.

Verím, že s prívlastkom nezabudnuteľný, sa tento deň stal aj pre viac ako dve desiatky detí zamestnancov spoločnosti I.D.C. Holding, a.s., ktoré sa zúčastnili Stretnutia prváčikov v Pečivárňach Sereď.

Počas tejto milej udalosti deti spoznali priestory spoločnosti, v ktorej pracujú ich rodičia, dozvedeli sa ako vznikajú ich obľúbené sladkosti a dokonca si vyrobili svoje vlastné.

Čerstvo upečené pláty, voňavá plnka, kakaová poleva a arašidy sa pod sústredeným pohľadom malých pekárov premenili na oblátky – a tie vlastnoručne vyrobené chutia predsa najlepšie!

Deti popustili uzdu svojej fantázii a obal najobľúbenejšieho produktu – Horalky, si vymaľovali podľa svojich vlastných predstáv.

Za odmenu dostali prváčikovia pamätný diplom „Viem vyrábať sladké oblátky“,  balíček produktov spoločnosti a batôžtek plný užitočných drobností do školských lavíc,  ale aj mimo nich.

Naprázdno neobišli ani rodičia prváčikov. Tí využili možnosť čerpania dňa voľna, ktorý im zamestnávateľ pri nástupe ich dieťaťa do prvého ročníka poskytuje a vzhľadom na fakt, že nástup detí do školy je spojený aj s výdavkami navyše, na výplatnej páske im pribudne finančný príspevok.

Všetkým deťom, špeciálne však prváčikom želáme, aby sa učili usilovne ako včielky, pomáhali a chránili slabších odvážne ako lev a napokon, aby brány školy opustili múdre a sova. A Vám, milí rodičia, želáme veľkú dávku trpezlivosti, síl a úspechov pri spoločnom objavovaní fascinujúceho sveta kníh a vedomostí.