Jarné Dni zdravia

Počas jarných Dní zdravia sa toto prianie splnilo všetkým našim zamestnancom, ktorí si našli priestor a využili možnosť masáží priamo na pracovisku. Okrem toho si mohli dať odborným lekárom skontrolovať kožné znamienka pred blížiacim sa letným obdobím, zmerať množstvo tuku, svalstva alebo minerálov vo svojom tele.

Najvyhľadávanejšou aktivitou však boli spomínané masáže. Kvalitná masáž dokáže priaznivo ovplyvniť fyzický aj psychický stav človeka, pomáha pri mnohých zdravotných problémoch, zraneniach alebo strese. Tento rok do priestorov Pečivární Sereď, Figara Trnava a  prevádzkarne v Cíferi zavítali kvalifikovaní maséri, ktorí na špeciálnych masážnych kreslách vymasírovali našim zamestnancom stuhnuté svalstvo šije, krku a chrbta.

Už počas krátkej masáže dokáže človek oceniť jej pozitívne účinky. Pravidelná masáž pomáha pri   prekrvení  a uvoľnení svalov,  či  podporuje odstrániť svalové napätie. Znižuje a do určitej miery odstraňuje bolesti a svalové kŕče. Dobre vplýva na psychiku, preto je vhodné ísť na masáž aj vtedy, ak máte psychicky náročné povolanie, či ste dlhodobo vytavení stresu.

V súčasnosti existuje veľa rôznych spôsobov masáže. Spoločnú majú  však jednu vec: všetky prospievajú svalovému systému a navodzujú príjemný stav mysle.  Po dôkladnej masáži sa aktivujú regeneračné a čistiace procesy v organizme a preto nezabúdajte na dôkladný pitný režim.