Jahnátek: Slovensko môže byť na I.D.C. Holding hrdé!

Týmto dňom sa začína v Seredi najväčšia výstavba potravinárskych závodov. Odhadovaná čiastka plánovanej investície je vo výške 55 mil. eur.Zľava: Ing. Pavol Kovačič, generálny riaditeľ, Martin Tomčányi, primátor mesta Sereď, profesor Štefan Kassay, minister Ľubomír Jahnátek a Ing. Pavol Jakubec.Foto: I.D.C. Holding, a.s.

BRATISLAVA 27. septembra (WBN/PR) - Dnes sa konalo slávnostné položenie základného kameňa integrovaných závodov I.D.C. Holding, a.s., v Seredi. Udalosti sa zúčastnili minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Ľubomír Jahnátek, primátor mesta Sereď Martin Tomčányi a vedenie spoločnosti I.D.C. Holding, a.s.

Týmto dňom sa začína v Seredi najväčšia výstavba potravinárskych závodov. Odhadovaná čiastka plánovanej investície je vo výške 55 mil. euro.

„Aby sme mohli zachovať pracovné miesta, je nevyhnutné rozširovať výrobu a tiež rozšíriť naše líderské pozície na zahraničných trhoch,“ povedal na slávnosti profesor Štefan Kassay. Generálny riaditeľ I.D.C. Holding, a.s., Pavol Kovačič doplnil neskrývajúc hrdosť: „Počas týchto turbulentných a ťažkých časoch, sa naša spoločnosť ako jedna z mála, dovolím si povedať ako jediná, vypracovala z typickej lokálnej slovenskej výrobnej a dodávateľskej spoločnosti na výbornú nadnárodnú a dodávateľskú spoločnosť."

Výrobky vyrábané s láskou

Podľa slov generálneho riaditeľa nové závody by mali zvýšiť produkciu kvalitných slovenských produktov o 6 100 ton ročne s plánovaným nárastom 100 až 130 nových pracovných miest. I.D.C. Holding, a.s., má víziu stať sa stredoeurópskym lídrom vo viacerých segmentoch. Na záver svojho príhovoru sa Pavol Kovačič poďakoval všetkým, ktorí prispeli akýmkoľvek spôsobom k dnešnej výnimočnej udalosti. „Chcel by som sa poďakovať zamestnancom, ktorí denno-denne s láskou a chuťou vyrábajú kvalitné výrobky spoločnosti I.D.C. Holding," povedal Pavol Kovačič.

Investície v čase krízy sú múdre

Ľubomír Jahnátek, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky povedal: „Slovenské potravinárstvo bojuje s veľkými problémami. Naša krajina sa ocitla na okraji potravinovej sebestačnosti. A to treba zmeniť."

Pozitívnym príkladom, ktorý je hodný nasledovania, môže byť aj spoločnosť I.D.C. Holding, a.s. Minister ďalej pokračoval: „Vedenie spoločnosti sa rozhodlo v čase krízových rokov, ísť do investície. Svedčí to o jednom. Dlhodobým prieskumom trhu vie, v ktorých oblastiach môže expandovať." Ľubomír Jahnátek vyjadril veľké uznanie slovenským vlastníkom a vedeniu spoločnosti. "V čase krízy, sa robia najlepšie investície. Lebo v čase, keď sa rozbehne trh, budete pripravení. Slovensko môže byť na IDC hrdé," vyjadril minister.

Prítomným sa prihovoril aj primátor mesta Sereď Martin Tomčányi. "Držím palce tomuto projektu. Mesto bude nápomocné a ústretové ako doteraz. Spolupráca v súčasnosti je a bude perfektná." povedal. Vyzdvihol zásluhy akcionárov.

Po príhovoroch minister Ľubomír Jahnátek, primátor mesta Martin Tomčányi a akcionári I.D.C. Holding, a.s., profesor Štefan Kassay, Ing. arch. Pavol Jakubec a generálny riaditeľ spoločnosti slávnostne položili základný kameň Integrovaných závodov I.D.C. Holding, a.s, v Seredi. Na podujatí minister pôdohospodárstva obdržal od profesora Štefana Kassaya pamätnú medailu z príležitosti 20. výročia spoločnosti a tiež najnovšie výtlačky nového edičného radu Podnik a podnikanie. Zúčastnení aktéri podpisom potvrdili dnešnú slávnostnú udalosť. Vyvrcholením bola exkurzia vo výrobných priestorov závodu Pečivárne Sereď.

Minister sa živo zaujímal o nové technológie a ocenil obrovský rast podniku počas uplynulých 20. rokov. Vyjadril presvedčenie, že nová investícia bude rovnako úspešná a bude šíriť dobré meno slovenských výrobkov v zahraničí.

O I.D.C Holding, a. s.

V roku 1992 Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. a Ing. arch. Pavol Jakubec založili spoločnosť Investment Development Company (I.D.C., s.r.o.). V tom istom roku získala víťazstvom v medzinárodnom privatizačnom tendri štátny podnik Pečivárne Sereď. V roku 1993 bolo jej ďalším víťazstvom aj získanie štátneho podniku Figaro Trnava. V roku 1997 bola I.D.C., s.r.o., transformovaná na akciovú spoločnosť. V druhej polovici 90-tych rokov minulého storočia sa začala spoločnosť viac orientovať na trhy krajín Vyšehradskej štvorky, čo prinieslo značný úspech. Ďalšími jej výrobnými závodmi sú I.D.C. LOLLY, s. r. o. a VÁCLAV & JEŽO, a. s. Všetky výrobné prevádzky sú charakteristické výrobou kvalitných a obľúbených výrobkov. Sú známe aj tým, že ich vyrábajú podľa tradičných receptúr s použitím najmodernejších zariadení. I.D.C. Holding, a.s. je dnes nadnárodnou spoločnosťou a najväčším slovenským producentom cukroviniek a trvanlivého pečiva. Svoje obchodné zastúpenia má v Českej republike, Poľsku a Maďarsku. Generálnym riaditeľom a predsedom Predstavenstva I.C.D. Holding, a.s, je Ing. Pavol Kovačič.

Zdroj: http://www.webnoviny.sk/ekonomika/jahnatek-slovensko-moze-byt-na-idc/737286-clanok.html