Deň IDC pod cirkusovým šapitó

(Vlčkovce, 25.5.2019) Len máloktorá spoločnosť z okolia sa môže pochváliť tým, že už 19. rokov za sebou pripravuje veľkolepý event pre svojich zamestnancov a rodinných príslušníkov.

Najväčší slovenský výrobca trvanlivého pečiva a cukroviniek, ktorým je I.D.C. Holding, a.s., sa týmto privilégiom pýšiť skutočne môže.

Krásne počasie, atraktívny program ale aj lákavé ceny v tombole pritiahli uplynulú sobotu takmer dve tisícky účastníkov Dňa IDC do areálu motorestu vo Vlčkovciach.

Úvodné slová na privítanie adresoval účastníkom podujatia osobne majiteľ spoločnosti a predseda dozornej rady  prof. Štefan Kassay spolu s riaditeľkou divízie ľudských zdrojov, Ing. Darinou Pápayovou. Je milé, že prof. Kassay napriek časovej zaneprázdnenosti nevynechal ešte ani jeden ročník tohto podujatia a vždy sa teší, keď môže byť jeho súčasťou.

Ako každý rok, program bol bohatý a z cirkusovej nádielky si mohol vybrať skutočne každý.

Kúzelnícke čáry-máry sympatického Petra Šestáka privádzali do úžasu detí i dospelých, jeho príjemný a nevtieravý humor vyvolával počas vystúpenia výbuchy smiechu. Skupinka šikovných teenagerov z formácie Rope Skipping Academy predviedla dych vyrážajúce kúsky, ktoré sa dajú predvádzať so švihadlom. Že to vôbec nie je jednoduché sa presvedčili deti ale aj dospelí, ktorí mali možnosť si niektoré skoky následne otestovať na vlastnej koži. Artisti na chodúľoch, žongléri a klauni pohybujúci sa v areáli parku vytvárali očarujúcu atmosféru cirkusu aj mimo pódia. Deti sa učili žonglovať s rôznymi predmetmi, krútiť taniere na paličke alebo  skúšať kúzelnícke paličky. Naši najmenší milujú psíkov a my to vieme! Preto sme v spolupráci s Agility club Nitra pripravili vystúpenie psíkov, ktorí pod vedením svojich skúsených trénerov predvádzali odvážne psie kúsky.

Prekvapením eventu bolo vystúpenie hudobnej skupiny Tuzex Band, ktorá zahrala najslávnejšie songy z domácej ale aj svetovej scény. Piesne od kultovej anglickej skupiny Queen boli na nerozoznanie od originálu a kapela si vyslúžila ovácie publika.

Okrem hlavného pódia prebiehalo množstvo akcií aj v interaktívnej zóne na lúke pod korunami stromov. K dispozícii boli obrovské nafukovadlá pre malé, veľké aj večné deti, maľovanie na tvár, vyrobenie si vlastného spomienkového predmetu. Deti mali možnosť pomocou šliapania na bicykli vyrobiť si  vlastné pukance alebo sa naučiť zopár nových slovíčok súvisiacich s cirkusom v anglickej zóne.

Prívlastkom „tradičná“ sa môže pýšiť súťaž vo varení guláša. Počas samotného varenia sa okolo gulášových partií vytvorila príjemná atmosféra, ktorá dotvára rodinnú pohodu celého podujatia.

Hlavným hudobným hosťom 19. ročníka Dňa IDC bol spevák Bystrík a jeho Bystrík Banda. Chalani predviedli úžasné vystúpenie, počas ktorého si zaspieval, alebo aspoň zahmkal známe šlágre úplne každý.  Milou vsuvkou bolo blahoželanie k narodeninám jeho malej dcérky, ku ktorému sa s radosťou pripojili aj naši zamestnanci a malej slečne spoločne zaspievali „veľa šťastia, zdravia“.

Bodkou za skvelým ročníkom bola bohatá tombola, ktorá potešila šťastných výhercov z radov zamestnancov. Od soboty tak má svojho nového majiteľa pákový kávovar De´Longhi, elektrická kolobežka, solárna sprcha do záhrady, elektrický vysávač, balkónový nábytok, smootie maker, stanová súprava pre deti, záhradná hojdačka, ručný vysávač aj elektrický gril.

Mravenčiu prácu organizátorov odmenilo predovšetkým ukážkové počasie a krásne písomné odkazy od účastníkov akcie, ktoré ich motivujú. O rok na nich však čaká veľká výzva – jubilejný, 20. ročník akcie.